0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Czasopisma dla dzieci O-press

  Już od najmłodszych lat warto pielęgnować umiejętność czytania. Na naszej stronie znajdziesz czasopisma i książeczki edukacyjne. Jakie są zatem korzyści obcowania z tekstem pisanym? 

  Dlaczego warto czytać?

  W dobie wszechobecnej komputeryzacji i rosnącego problemu uzależnienia dzieci od urządzeń technologicznych, takich jak komputer, tablet czy telefon warto zachęcać dzieci do czytania. Najczęściej nasi podopieczni korzystają z platformy YouTube, gdzie wybierają krótkie filmiki niepozostawiające zbyt dużo pola do wyobraźni. Warto, aby to rodzic zadbał o wyszukanie ciekawych i edukacyjnych treści. Najlepiej zacząć od książeczek i czasopism! Od dawna wiadomo, że czytanie pobudza wyobraźnię i sprzyja rozwojowi kreatywności. Co więcej regularne „spotkania” z książką przynoszą korzyści w postaci rozbudowanego słownictwa oraz łatwości w formułowaniu myśli i opisywaniu swoich emocji. Jakie jeszcze umiejętności zdobywamy zatapiając się w treści lektur i czasopism? Z pewnością takie, które w kolejnych etapach edukacji staną się dla nas niezbędne. To przede wszystkim nauka koncentracji i czytania ze zrozumieniem. Ponadto, czytanie rozwija empatię, czyli zdolność współodczuwania stanów emocjonalnych rówieśników. Nie zapominajmy, że jest to również forma rozrywki i sposób na wyciszenie oraz relaks.

  Nasza oferta czasopism dla najmłodszych!

  W naszej ofercie posiadamy różnorodne czasopisma dla dzieci z wydawnictwa O-press. Treści pisane wzbogacone są atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi. 

  „Poznaję świat” – książeczki rozwijające dla najmłodszych. 

  książeczki dla najmłodszych

  Książeczka pt. „Dzikie zwierzęta” to zbiór obrazków ze zwierzętami.  Każde zwierzę opisane jest w zabawny sposób za pomocą rymowanki. 

  Następna propozycja pt. „Może będę policjantem” zawiera ilustracje przedstawiające najbardziej popularne zawody. Pod każdą profesją znajduje się rymowany opis. Dzięki lekkiej i atrakcyjnej formie najmłodsi w przystępny sposób poznają otaczający nas świat. 

  Nauka z ulubionymi zwierzątkami – albumy z naklejkami i nie tylko.

  albumy z naklejkami

  W tym dziale znajdziesz albumy z naklejkami dotyczące naszych domowych pupilków, jak i dzikich zwierząt np. morskich. Książeczki te są pomocne w rozwijaniu sprawności grafomotorycznych u dzieci. Zawierają zestaw zadań, zabaw, ćwiczeń i puzzli. Do niektórych wydań dołączone są produkty gratisowe, jak zabawka lub plastelina. Z powyższych publikacji dowiecie się również co nieco o pielęgnacji tych sympatycznych czworonogów i poznacie różne ciekawostki na ich temat. 

  Chodź, pomaluj mój świat, czyli kolorowanki!

  kolorowanki

  Kolorowanie to nie tylko zabawa i sposób na relaks, ale również rozwijanie sprawności manualnych i poczucia estetyki. Dla najmłodszych to poznawanie gamy kolorów i nauka prawidłowego uchwytu narzędzia do pisania. Za pomocą kolorowanek dzieci poznają różnorodną tematykę np. związaną ze  zwierzątkami, świętami okolicznościowymi, bajkami, zawodami czy zasadami ruchu drogowego. To również sposób na naukę kolorów w języku angielskim.

  Będąc rodzicem, chcesz spędzić czas z dzieckiem kreatywnie i zachęcić go do czytania? Nasze czasopisma to świetny pomysł na początek edukacyjnej ścieżki.

  Jesteś pedagogiem, nauczycielem świetlicy lub biblioteki i marzysz o tym, aby uczniowie mieli dostęp do ciekawych czasopism? Zajrzyj do naszej zakładki: https://eskamediaszkola.pl/gry-dla-szkol/wydawnictwo-opress/

  Chcesz być na bieżąco? Śledź naszego fanpage’a: https://www.facebook.com/eskamediaszkola/

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937