0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Domowa kwarantanna z dzieckiem – sprawdzone pomysły!

  Szkoły oraz przedszkola zostały tymczasowo zamknięte, a lekarze wyraźnie apelują o pozostanie w domach. Społeczna izolacja z dzieckiem w czterech ścianach to dla wielu opiekunów nie lada wyzwanie. Co teraz? Jak wypełnić dzieciom godziny, które na co dzień spędzały wśród rówieśników? Co robić, aby domowa kwarantanna nie była czasem straconym? To pytanie obecnie zadają sobie prawie wszyscy rodzice. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy kilka wskazówek.

  Domowa kwarantanna, czyli jak zorganizować dziecku czas?

  Ustalcie plan dnia

  Do tej pory dziecko funkcjonowało według pewnego ustalonego, dziennego harmonogramu : wstawanie, ścielenie łóżka, szkoła, czas na zabawę, etc. Dlaczego więc to burzyć? Warto wprowadzić taki sam plan dnia podczas domowej kwarantanny. Przykładowo : godz. 8.00 – wstawanie, 8.30 – śniadanie, od godziny 9 – 15 czas na edukację. Takie godzinowe rozdzielenie zajęć dziecku pozwoli też rodzicom zaplanować własny czas – na przykład na swoją pracę zdalną.

  Domowa kwarantanna a nauka

  Pamiętajmy, że domowa kwarantanna to nie są ferie! Warto więc poświęcić ten czas na edukację oraz nadrabianie zaległości. W nauce np. języka angielskiego świetnie sprawdzą się m.in. nasze puzzle magnetyczne. Niektóre szkoły zdecydowały się również na naukę przez internet. Można skorzystać także z pomocy dydaktycznych dostępnych na różnych portalach społecznościowych, np. vlogów w formie zajęć dydaktycznych na YouTube czy na Facebook’u. Przykładowo Muzeum Powstania Warszawskiego na swoim fanpage’u publikuje serie filmików jako lekcje historii.

  Puzzle magnetyczne ENGLISH WARDROBE

  Czas gier, czyli nauka przez zabawę!

  Nasza recepta na sukces oraz główne hasło to “Nauka przez zabawę” i nic się w tej materii nie zmienia. 😉 Dlatego jak najbardziej popieramy rozbudzanie kreatywności u dzieci za pomocą gier stolikowych (powszechnie znanych “planszówek”) oraz gier korytarzowych. Młodzieży proponujemy grę w angielskie Taboo.

  Pamiętajmy również, że ruch to zdrowie, a w czasie domowej kwarantanny można się odrobinę zasiedzieć. Żeby tego uniknąć i aby dać upust nadmiarowi dziecięcej energii, zaproponujcie pociechom domową gimnastykę oraz taniec. Jeżeli macie sporą przestrzeń w swoim domu (korytarz lub poddasze), możemy zaproponować nasze autorskie gry.

  Podłogowe i stolikowe gry na świetlicę
  Angielskie Taboo

  Prace plastyczne oraz domowe

  Kolorowanie oraz rysowanie to nie jedyne zajęcia, które pozwolą dzieciom rozwijać swoje artystyczne umiejętności. Rodzice mogą spróbować zrobić wraz ze swoimi pociechami nową lalkę lub piłkę, wykorzystując do tego kawałki materiału bądź elementy starych, zużytych już nieco zabawek. Tam, gdzie mały pomocnik może wesprzeć dorosłych w codziennych pracach, warto taką pomoc wykorzystać, m.in. przy odkurzaniu, myciu naczyń, ścieraniu kurzy. Idzie wiosna, więc może jest to dobry czas na małe porządki? 😉

  Domowa kwarantanna: #TerazCzasNaCzytanie

  #ZostańWDomu oraz #TerazCzasNaCzytanie to obecnie najbardziej popularne akcje w mediach społecznościowych. Okres bez szkoły jest świetną okazją, aby zaszczepić w dziecku mola książkowego. To doskonały czas do nadrobienia braków w szkolnych lekturach. Dla dorosłych natomiast czytanie dzieciom jest jednym z najbardziej intelektualnie stymulujących zajęć.

  Bądźmy razem i pamiętajmy o innych

  Bez względu na to, jaką formę spędzania wspólnego czasu każdy z nas wybierze, warto pamiętać przede wszystkim o dbaniu o wzajemne bezpieczeństwo. Postępujmy zgodnie z zaleceniami ekspertów, myślmy o tych, którzy są najbardziej narażeni. Kwarantanna przede wszystkim ma na celu zminimalizowanie ryzyka zarażania coraz to bardziej szerzącym się wirusem, ale jest to również możliwość, by po prostu pobyć razem i doceniać każdą wspólną chwilę. Zwłaszcza w tym ciężkim dla całego świata okresie.

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937