0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Dzień Edukacji Narodowej na wesoło!

  Co roku, 14 października swój dzień obchodzą nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i pozostali pracownicy oświaty. A teraz słów kilka o genezie tego święta… Dzień Nauczyciela powstał, aby upamiętnić rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. To pierwsze w historii ministerstwo oświaty powstało w 1773 roku. Co ciekawe, Dzień Nauczyciela świętowany jest w wielu państwach, jednak w różnych terminach. Oczywiście w tym dniu organizowane są uroczyste gale wręczania nagród i odznak dla pedagogów wyróżniających się w swojej pracy. Należy pamiętać, że Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzimy 5 października.

  Zastanawiacie się jak uczcić ten dzień w Waszej szkole?

  Może warto zrezygnować ze sztampowej akademii i peonów na cześć nauczycieli… W takim dniu można pokusić się o dużą dawkę humoru i dystansu. Popularnością cieszą się parodie i kabarety przedstawiające pedagogów w krzywym zwierciadle. Oprócz dobrej zabawy, takie przedstawienie ociepli wizerunek szkolnej kadry i ukaże, że nauczyciel „też człowiek”! 😉 Dobrym pomysłem jest także przeprowadzenie w tym dniu lekcji przez uczniów! Pozwoli im to na popis swoich umiejętności i oswoi z występami przed szerszą publicznością, co jest bardzo ważne w kontekście kreowania postawy pewności siebie i wiary we własne możliwości.

  Edukacyjna zabawa

  Pamiętajmy, że uczeń chętniej przyswaja wiedzę od nauczyciela, którego darzy sympatią. Jak być pedagogiem wymagającym, wzbudzającym zaufanie i respekt, a jednocześnie lubianym? Z doświadczenia wiemy, że na autorytet pracuje się latami, a początki zazwyczaj bywają trudne. My na pewno służymy pomocą w przełamywaniu pierwszych lodów i integracji z uczniami. Nasze gry podłogowe, stolikowe oraz pomoce dydaktyczne to kreatywny sposób na zjednanie sobie sympatii i zdobycia zainteresowania podopiecznych. W utrzymaniu w ryzach Twoich uczniów pomoże nasz Kalendarz monitorowania zachowania uczniów! Dodatkowo, właśnie teraz trwają promocje na poszczególne artykuły, zatem koniecznie sprawdź naszą ofertę i dołącz do grona wyjątkowych nauczycieli, którzy korzystają z eskowych superpomocy! Nowinki i promocje śledźcie również na naszym fanpage’u!

  kalendarz monitorowania zachowania uczniów

  Drodzy Pedagodzy, a wy jak obchodzicie ten dzień w Waszych placówkach? 🙂

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937