Fiszki – sposób na słówka!

Drodzy angliści – czy pamiętacie, jak wyglądała Wasza nauka języków obcych? Niekończące się listy ze słówkami w języku polskim i angielskim…. I popularna niegdyś metoda ZZZ, czyli zakuć, zdać, zapomnieć… 😀 Brzmi znajomo? Taka metoda nauczania już dawno przeszła do lamusa, bowiem bazuje ona tylko i wyłącznie na pamięci krótkotrwałej. Badania pokazały, że najskuteczniejsza metoda przyswajania wiedzy to taka, która jest atrakcyjna dla naszego mózgu i zawiera elementy zabawy! Takie właśnie są nasze fiszki! Co więcej, każde słówko jest zobrazowane w przejrzysty i estetyczny sposób. Możesz je wykorzystać zarówno do wprowadzenia, jak i powtórzenia nabytego słownictwa. To właśnie regularne powtarzanie słownictwa przynosi długotrwałe skutki. Do fiszek z chęcią będziemy wracać i wykorzystywać je na różne sposoby!

fiszki do nauki angielskiego słownictwa

Nasze fiszki znajdują się w zakładce z materiałami on-line. Wysyłamy je w formie PDF do samodzielnego wydruku i wycięcia. Stworzyliśmy 5 kategorii obejmujących najpopularniejsze bloki tematyczne: dom, owoce, szafa, warzywa i zwierzęta. Ponadto, to edukacyjna atrakcja dla najmłodszych, jak również starszych dzieci.

Dlaczego fiszki?

Nauka z wykorzystaniem fiszek jest niezwykle efektywną i atrakcyjną metodą przyswajania słownictwa. Mogą być one elementem wystroju sali, można z nich korzystać w domu, a nawet zabrać ze sobą w podróż.

Jakie są atuty naszych fiszek?

  • wysoka jakość wykonania
  • przejrzysta i bogata szata graficzna
  • praktyczne w użyciu
  • przeznaczone do wielokrotnego użytku
  • oszczędność czasu
  • organizacja procesu edukacji – potrzebne słownictwo masz w jednym miejscu i sięgasz po nie, kiedy tylko masz taką potrzebę
  • w prosty sposób zwiększają motywację do nauki

Nie chodzi o to, aby nauczyć się na pamięć dużej liczby słów, a za miesiąc ich nie pamiętać. Jak wiemy, sekret tkwi w regularności i wytrwałości. Co to oznacza? Znacznie lepszą, a przede wszystkim efektywną alternatywą niż kilkugodzinna nauka pamięciowa jest systematyczna powtórka np. codziennie po 15 min. Spróbuj tej metody z naszymi fiszkami, a efekty przerosną Twoje oczekiwania!

W czym tkwi wyjątkowość naszych pomocy dydaktycznych? Jak zwykle, nasze produkty edukacyjne można wykorzystywać na wiele sposobów! Fiszki możesz wykorzystać również do zabawy w kalambury czy gry w hangmana (wisielca)! Warto zawsze je mieć pod ręką!

Więcej wpisów

Kontakt

Studio Kolporpress Sp. z o.o.
ul. Karola Olszewskiego 6
25-663 Kielce
NIP 959 14 54 937