0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Gry korytarzowe, czyli marzenie uczniów i nauczycieli!

  Gdyby dzieci podczas nauki umiały spokojnie usiedzieć w ławkach, życie nauczyciela byłoby prostsze. Mali uczniowie mają jednak swoje zdanie na ten temat. Na szczęście dzisiaj nikt ich już o to nie obwinia. Pedagodzy doskonale wiedzą, że połączenie procesu nauki z ruchem i zabawą to przepis na sukces. Dlatego powstały gry korytarzowe, nazywane też grami podłogowymi.

  Dla kogo przeznaczone są gry korytarzowe?

  Gry podłogowe to pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i świetna zabawa dla ich podopiecznych. Wielkoformatowe plansze na podłogach korytarzy stają się powoli nieodłącznym elementem wystroju szkół, przedszkoli oraz świetlic. Nowoczesne podejście wyklucza zmuszanie dzieci do kilkugodzinnych sesji nad książkami i zeszytami. Aktywność fizyczna – połączona z zabawą – znacznie mocniej angażuje uczniów, przyczynia się do ich dobrego samopoczucia, wzrostu motywacji i chęci do pracy.

  Skupiając uwagę na fabule gry i współzawodnictwie, zarówno maluchy jak i młodzież rozwijają jednocześnie koncentrację i zdolności uczenia się słuchowego, wizualnego i kinetycznego. Nauczyciele z kolei są w stanie realizować swoje cele w sposób ciekawy i przyjemny dla uczniów – ale także dla siebie! Większość gier skonstruowano tak, aby ich zasady można było modyfikować w zależności od wieku graczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu gry podłogowe zyskują ogromną popularność jako narzędzie nie tylko dla najmłodszych. Cenią je także nauczyciele starszych klas, którzy często wykazują się kreatywnością w tworzeniu własnych, trudniejszych zasad rozgrywki.

  Gra korytarzowa “Koszykówka”

  Gra korytarzowa – co to jest?

  Aby prawidłowo się rozwijać i wykorzystywać swój potencjał, dzieci potrzebują ruchu i zabawy. Doskonale wiedzą o tym nauczyciele, którzy w przerwach międzylekcyjnych nie słyszą własnych myśli i robią wszystko, żeby zapobiec rozbitym kolanom albo – co gorsza – głowom. To właśnie ta potrzeba ruchu i zabawy sprawia, że szkolny korytarz kojarzy nam się z chaosem. Gra podłogowa jest narzędziem, które pozwala go ujarzmić. Kolorowe, przyjazne naklejki i garść prostych zasad czynią cuda. Ruch i zabawa nagle stają się zorganizowane i bezpieczne.

  Gra korytarzowa to efekt przeniesienia koncepcji tradycyjnej gry planszowej na duży format podłogowy. Planszą jest tu duża przestrzeń, a pionkami – same dzieci. Nasza oferta jest już na tyle szeroka, że daje możliwość wyboru gry pod kątem wieku graczy, celów edukacyjnych i walorów estetycznych. Wiele pozycji jest uniwersalnych. W zależności od wariantu, ta sama gra z powodzeniem bawi i uczy zarówno maluchy, jak i młodzież. Przykładem niech będzie gra korytarzowa “Klasy Planety” – czyli kosmiczna wariacja na temat tradycyjnych klas. Młodsi uczniowie będą skakać z jednej planety na drugą, zapamiętując ich nazwy i wygląd, rozwijając koordynację ruchową i poczucie równowagi. Czy dla uczniów starszych klas to zbyt proste? Nie, jeżeli skacząc na daną planetę, będą musieli opisać jej charakterystyczne cechy!

  Gra korytarzowa “Klasy-Planety”

  Każda gra korytarzowa zawiera kilka propozycji zasad. Nauczyciele, a także uczniowie, mogą również wymyślać kolejne warianty – możliwości jest tak wiele, jak nieograniczona jest wyobraźnia!

  Gry korytarzowe – korzyści dla uczniów i nauczycieli

  W dobie postępującej cyfryzacji, zorganizowanie dzieciom atrakcyjnie spędzonego czasu “bez prądu’ jest wyzwaniem. Mierzą się z nim zarówno rodzice, jak i nauczyciele. Edukacyjna rozrywka, która zatrzyma uwagę młodych ludzi na dłuższy czas – bez udziału telefonów i tabletów – to w dzisiejszych czasach rzadkość. Na szczęście gry korytarzowe nie nudzą, za to inspirują i motywują uczniów do aktywności fizycznej i nauki z własnej inicjatywy – nawet podczas przerw!

  Gry podłogowe poprzez zabawę i ruch rozwijają pamięć, motywację i kreatywność. Co więcej – uczą pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji, pogłębiając zdolności komunikacyjne i umiejętności społeczne. Dzięki wielkoformatowym grom korytarzowym nauczyciele są w stanie przykuć uwagę uczniów w zupełnie inny sposób, niż dotychczas, jednocześnie koncentrując się na ich ogólnym wykształceniu. Miejsce nudnego wykładu zajmuje aktywna zabawa.

  Nasza propozycja to nie tylko fantastyczna rozrywka dla dzieci. To również marzenie każdego nauczyciela, który nie chce już martwić się o bezpieczeństwo i zdrowie rozbieganych, rozkrzyczanych maluchów, szukających ujścia dla swoich nieskończonych pokładów energii. Gry korytarzowe to narzędzie, dzięki któremu zarówno uczniowie jak i pedagodzy poczują, że w ich szkole wszystko gra!

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937