0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Gry na świetlicę – jak zapewnić dzieciom mądrą rozrywkę

  Pedagodzy pracujący w świetlicy mają niełatwe zadanie. Pod ich opiekę trafiają dzieci, które wcześniej wysiedziały się już przez kilka godzin w ławkach. Jak wiadomo, nauka w ciszy i skupieniu wymaga od małych uczniów sporo wysiłku. Po lekcjach powinni dostać szansę na znalezienie ujścia dla swojej energii. Jeżeli nauczyciel nie zorganizuje im odpowiednio czasu, zmierzy się z chaosem i męczącym hałasem, a w najgorszym wypadku z konsekwencjami niemądrych pomysłów, do których czasami skłania nuda. Ratunkiem są gry na świetlicę, które na dobre przegonią z niej monotonię!

  Proponujemy dwa rodzaje gier, dzięki którym dzieci spędzą czas przyjemnie i pożytecznie, nauczyciele zaś odetchną z ulgą.

  Podłogowe gry na świetlicę

  Gry podłogowe to doskonały sposób na połączenie zabawy z nauką oraz aktywnością fizyczną, która ma tak ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju. Istnieje kilka rodzajów takich gier. My polecamy szczególnie te inspirowane tradycyjnymi grami planszowymi, ale w wielkim formacie. W tym wypadku to dzieci są pionkami i poruszają się na przyklejonych do podłogi planszach. Ta forma rozrywki przypadnie do gustu uczniom w każdym wieku. Zdecydowana większość gier posiada kilka wariantów, zasady mogą być zatem bardzo proste, lub nieco trudniejsze. Nauczyciele często wykazują się kreatywnością i sami wymyślają nowe reguły, w zależności od potrzeb. Gry podłogowe na świetlicy to nie tylko zabawa dająca dzieciom możliwość odreagowania długich godzin spędzonych w ławkach. To także narzędzie edukacyjne, służące do przyswajania wiedzy w sposób o wiele ciekawszy i bardziej angażujący, niż wykład. W naszej ofercie znajdują się zarówno wariacje na temat klasycznych gier, jak i pozycje całkowicie autorskie.

  Gra podłogowa “Wyprawa na Everest”

  Stolikowe gry na świetlicę

  Gry stolikowe to plansze zaaplikowane bezpośrednio na blaty stołów. Podobnie jak w wypadku gier podłogowych, również i ta forma stanowi dla dzieci miłą odmianę od często monotonnych zajęć lekcyjnych. Korzyści płynące ze spędzania czasu na rozrywce “bez prądu”, z dala od telefonów i tabletów, można mnożyć bez końca. Uczniowie bawią się jednocześnie ćwicząc koncentrację i przyswajając “przemyconą” w grach wiedzę. Gry sprzyjają również zdrowym zachowaniom w grupie – dzieci uczą się rywalizacji i przestrzegania zasad.

  Warto wspomnieć o pewnej dodatkowej zalecie gier stolikowych – to doskonały sposób na odświeżenie mebli! Jeśli stoliki w świetlicy są już nieco zużyte i mają porysowane lub starte blaty, zaaplikowane na nie plansze dadzą im nowe życie.

  Gra stolikowa “Bitwa morska”

  W naszej ofercie gier stolikowych znajdują się zarówno klasyki, takie jak “Chińczyk” czy “Kółko i krzyżyk” ze ścieralnymi mazakami, jak i autorskie gry edukacyjne, których wciąż będzie przybywać. Zapraszamy do sklepu!

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937