0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Integracja zespołu klasowego poprzez zabawę

  Mija kolejny tydzień szkoły, a Twoja klasa nadal nie jest zintegrowana? Mamy na to sposób – nasze gry i zabawy! Najlepszą metodą integracji uczniów są gry zespołowe! Dlaczego? Dzieci uczą się współodpowiedzialności, ale również zdrowej rywalizacji! Oczywiście – pamiętajmy, że po jednej zabawie dzieci nie będą już ze sobą zżyte. Proces integrowania zespołu klasowego jest długotrwały i wymaga chęci oraz cierpliwości ze strony nauczyciela. Złotym środkiem jest integracja zespołu klasowego poprzez zabawę. Co zyskujemy? Zgodny i zżyty ze sobą zespół gwarantuje miłą atmosferę i lepszą współpracę na lekcjach. Co więcej, pomoc koleżeńska jest świetnym sposobem na powtórzenie treści edukacyjnych. Ponadto, przyjazna i swobodna atmosfera to podstawowe warunki do efektywnej nauki oraz dalszego rozwoju. Niektórym może się wydawać, że lekcje przeznaczone na zabawę to czas zmarnowany. Nic bardziej mylnego! To właśnie poprzez zabawę dzieci osiągają najlepsze wyniki w nauce.

  integracja zespołu klasowego – gra korytarzowa szachy

  Szkoła, w której wszystko gra!

  U nas znajdziesz szeroki wachlarz gier korytarzowych i stolikowych oraz ciekawych pomocy dydaktycznych.

  Oto wybrane gry, które sprawdzą się jako tzw. “lodołamacze” w zespole uczniów, którzy dopiero się poznają!

  Twister to niezastąpiony sposób na przełamanie pierwszych lodów. Ta gra korytarzowa wymaga od uczestników wyjątkowej sprawności, gibkości ciała, kreatywności i przede wszystkim dużo, dużo humoru.

  Bitwa morska to z kolei gra stolikowa, który wywołuje dużo emocji i uczy sportowej rywalizacji. Każdy z graczy posiada dwie plansze. Na jednej ustawia własne statki, które ostrzeliwał będzie przeciwnik, na drugiej zaznaczać będzie oddane przez siebie strzały i trafienia statków przeciwnika.

  Sięgnijcie pamięcią do swoich szkolnych czasów i przypomnijcie sobie, jakie emocje towarzyszyły Wam w pierwszym dniu nauki? Na pewno była to mieszanka uczuć pozytywnych i negatywnych, strach mieszał się z zaciekawieniem, a tęsknota za rodzicami z radością poznawania nowych kolegów i koleżanek. Zespół klasowy to druga po rodzinie komórka społeczna, w której funkcjonuje dziecko. W zabawowy sposób obrazujemy uczniom zasady jej działania. Nasze gry uczą wytrwałości i dążenia do wspólnie obranego celu. Ponadto, stanowią świetne rozwiązanie dla dzieci wycofanych, zamkniętych w sobie, nieśmiałych. W naturalny sposób współpracują oni w trakcie zabawy z innymi. Gry korytarzowe i stolikowe to obowiązkowy edukacyjny rekwizyt, zwłaszcza w klasach 1-3.

  Drodzy nauczyciele, pamiętajcie o tym, że szkoła to nie tylko miejsce edukacji, ale nawiązywania przyjaźni i budowania trwałych relacji. Wspólne uczestnictwo w grach buduje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. A właśnie tego pragną dzieci!

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937