Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

Kolorowanki edukacyjne

Jak wiemy, szkoła oprócz funkcji dydaktycznej pełni rolę opiekuńczo-wychowawczą. W dużej mierze to świetlica spełnia te zadania. Co zrobić, aby była ona miejscem przyjaznym i atrakcyjnym dla dzieci? Koniecznie zapoznajcie się z naszymi kolorowankami świetliczaka wydawnictwa O-press! Książeczki zawierają proste, czytelne rysunki do kolorowania kredkami, plakatówkami lub pisakami. Ponadto nasze kolorowanki rozwijają kreatywność i zdolności manualne. Uczą również poznawać świat i jego kolory.

Wycieczka do zoo – za pomocą tej kolorowanki dzieci poczują się jak na wycieczce w zoo i poznają dzikie zwierzęta!

Bezpieczna droga – w prosty i przyjemny sposób uczniowie zapoznają się ze znakami drogowymi oraz zasadami ruchu drogowego. To wiedza, którą dzieci powinny przyswajać od najmłodszych lat, aby uniknąć sytuacji niebezpiecznych na jezdni.

Księżniczki – o takiej kolorowance marzy każda mała księżniczka ;-)! Książeczka zabiera dzieci w zaczarowany świat bajek! Poznajemy tutaj bohaterki popularnych baśni.

Czerwony Kapturek – tę baśń powinien znać każdy żak! Czego uczy dzieci ta popularna bajka? Przede wszystkim właściwego zachowania w niebezpiecznych sytuacjach oraz odróżniania dobra od zła.

Zwierzaki z dziadkowej zagrody – dzieci uwielbiają zwierzaki, teraz będą mogły je pokolorować i poznać ważne fakty dotyczące naszych pupili.

Kolorowe autka – to marzenie każdego małego fana motoryzacji! Kolorowanka pełna autek, którym to dzieci nadają dowolne barwy.

Kolorowa Wielkanoc – dzięki tej kolorowance uczniowie poznają tradycje i atrybuty wielkanocne.

Dlaczego warto kolorować?

Nasze kolorowanki edukacyjne wspomagają rozwój motoryki małej, koncentracji i spostrzegawczości. Kolorowanie to wstęp do nauki pisania, podczas tej z pozoru błahej czynności dzieci uczą się prawidłowego uchwytu narzędzia do pisania, precyzji i dokładności. Jakie jeszcze korzyści dzieci czerpią z kolorowania? To przede wszystkim trening koordynacji ręki oraz wzroku. Nawet tak prosta czynność, jak temperowanie kredek wpływa na polepszenie umiejętności manualnych w okresie wczesnoszkolnym. Oprócz funkcji doskonalenia umiejętności grafomotorycznych, nasze książeczki mają praktyczny wymiar edukacyjny – poruszają ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa, polskich tradycji świątecznych, baśni, zwierząt oraz pasji i zainteresowań dziecięcych. Obecnie dużym problemem wśród dzieci jest trudność w skupieniu uwagi, kolorując dziecko wycisza się i relaksuje, jednocześnie koncentruje na danym zadaniu.

Więcej wpisów