0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Montaż gier korytarzowych. Jak to zrobić?

  “Jak to się przykleja?” – to jedno z najczęściej zadawanych przez naszych klientów pytań przy zakupie gry podłogowej. Poniżej serwujemy więc garść przydatnych informacji, które ułatwią montaż gier korytarzowych.

  Gry korytarzowe drukowane są metodą solwentową (z wykorzystaniem ekologicznych tuszów) na foliach samoprzylepnych . Zabezpiecza je tzw. laminat podłogowy, który chroni wydruk przed ścieraniem i szkodliwym wpływem promieniowania UV (kolory nie płowieją). Dzięki swej specyficznej strukturze tworzy on także powierzchnię antypoślizgową.

  Aplikacja gier korytarzowych

  Montaż gier korytarzowych polega na aplikacji zadrukowanej folii samoprzylepnej (zabezpieczonej laminatem) na odpowiednio przygotowaną powierzchnię podłogi korytarza. Sama aplikacja nie jest rzeczą bardzo trudną, wymaga jednak dużego doświadczenia. Jeśli ktoś nigdy tego nie robił, zalecamy skorzystanie z usług fachowców. Warto mieć na uwadze, że praktycznie nie da się odkleić źle przyklejonej gry i powtórnie zaaplikować ją na podłoże bez obniżenia jej trwałości.

  Uwaga: w naszej firmie stosujemy zasadę, że na nasze gry, aplikowane przez naszych pracowników, udzielamy rocznej gwarancji. W innych przypadkach gwarancja nie obowiązuje.

  Montaż gier korytarzowych przebiega podobnie na wszystkich rodzajach podłoża, jednak warto pamiętać o pewnych szczegółach.

  Montaż gier korytarzowych na podłogach pokrytych wykładziną lub płytkami PCV

  Wykładziny PCV (np. typu Tarkett), to idealne podłoże do stosowania folii samoprzylepnych, pod warunkiem, że ich powierzchnia jest względnie równa (niepofałdowana). Odpowiednio przygotowana wykładzina PCV daje gwarancję, że naklejone elementy będą trwale przylegać do podłoża pozwalając na długą eksploatację.

  Jak przygotować wykładzinę PCV do aplikacji folii samoprzylepnych?

  1. Powierzchnię, na którą aplikowana będzie folia, należy odkurzyć i umyć wodą z dodatkiem detergentu (w celu usunięcia drobin stałych, np. piasku, oraz trwałych zabrudzeń).

  2. Ważne jest, aby następnie wytrzeć powierzchnię do sucha.

  3. Miejsca aplikacji trzeba odtłuścić stosując miękką szmatkę i rozpuszczalnik (najlepiej benzynę ekstrakcyjną).

  4. Aplikacji należy dokonać przy użyciu rakla do naklejania folii samoprzylepnej lub miękkiej ściereczki (np. z mikrofibry).

  Montaż gier korytarzowych na podłogach wyłożonych płytkami ceramicznymi

  Płytki ceramiczne stanowią dość dobre podłoże do stosowania folii samoprzylepnych pod warunkiem, że są równo położone i niespękane.

  Jak przygotować płytki ceramiczne do aplikacji naklejek samoprzylepnych?

  Należy wykonać wszystkie czynności opisane wyżej w punktach 1-4. Przy naklejaniu szczególną uwagę trzeba zwrócić na fugi (miejsca łączenia płytek) – tak, aby między naklejką a fugą pozostawić jak najmniej wolnej przestrzeni. Można wykorzystać do tego np. gładki brzeg grzebienia do włosów, dociskając nim folię w miejscu łączenia płytek.

  Montaż gier korytarzowych na podłogach lastriko

  To najmniej “przyjazne” podłoże do aplikacji folii samoprzylepnych. O ile powierzchnie lastriko są na ogół dość gładkie, to często jednak zdarzają się na nich drobne ubytki i spękania. Dodatkowo takie podłoża miewają nagromadzone stare warstwy łuszczącej się pasty do podłogi, kurzu i innych zabrudzeń.

  Jak przygotować lastriko do aplikacji naklejek samoprzylepnych?

  Należy wykonać wszystkie czynności opisane wyżej w punktach 1-4. W przypadku łuszczących się powierzchni lastrikowych podłóg, przed rozpoczęciem czynności 1-4, dobrze jest oczyścić powierzchnię przy użyciu papieru ściernego o gradacji powyżej 200. Chodzi o dokładne usunięcie pozostałości po starych warstwach pasty do podłogi i kurzu.

  Aby mieć pewność, że montaż gier korytarzowych przebiegnie całkiem bezproblemowo i prawidłowo, zdecydowanie najlepiej jest skorzystać z usług fachowców. W razie wszelkich pytań, zapraszamy do kontaktu z nami!

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937