Rozgrywki sportowe w szkole – gry korytarzowe dla dzieci

Już jutro czeka nas rozrywka dla starszych i młodszych kibiców, czyli mecz piłki nożnej rozgrywany w ramach Euro 2020. My nie możemy się doczekać, a Wy? 😉

Gry korytarzowe – czyli rozrywka podczas EURO2020!

Czas oczekiwania na wielkie emocje możecie umilić sobie wykorzystując nasze gry. Gry korytarzowe to idealne połączenie zabawy i nauki. Stanowią dla dzieci okazję do aktywności ruchowej i rozwijają refleks oraz umiejętności strategiczne.
To świetne rozwiązanie dla szkół i sposób na kreatywne przerwy międzylekcyjne. Po wysiłku intelektualnym wskazana jest aktywność ruchowa. Dzieci mają niespożytą energię, często są nadpobudliwe i rozkojarzone. Gry korytarzowe mają funkcję rozrywkową, ale też uczą
koncentracji na danej czynności. Dodatkowo nasze produkty są wysokojakościowe i trwałe. Fachowa aplikacja przez naszych specjalistów pozwoli na wydłużenie okresu eksploatacji gry.
Warto zadbać o to, aby przestrzeń w budynku szkolnym była wykorzystana w przemyślany i ciekawy sposób. Zwracamy również uwagę na estetykę naszych pomocy dydaktycznych. Piłka nożna to najpopularniejszy na świecie sport, mali kibice mają wśród piłkarzy swoich idoli.
Pierwsza z naszych gier to frajda dla małych piłkarzy! Nasza autorska gra
korytarzowa – piłka nożna. Rozgrywka polega na wykonaniu szeregu precyzyjnych podań, zakończonych celnym strzałem na bramkę i zdobyciem gola. Piłka to rekwizyt, który możemy wykorzystać w różnych innych grach, np w nauce języka angielskiego.

Gra w kolory

Gra w kolory – rzucamy piłką, wypowiadając dany kolor w języku angielskim. Gdy usłyszymy ustalony wcześniej „zabroniony” kolor, np. czarny(black) nie łapiemy jej. Ten sam scenariusz można wykorzystać przy nauce słownictwa dotyczącego każdej tematyki (liczby, zwierzęta,
ubrania)
Funkcję piłki mogą też pełnić woreczki sensoryczne, które są dołączone na naszych gier korytarzowych.
Wyścigi – tradycyjna gra w „wyścigi”, genialna w swej prostocie jest uwielbiana przez najmłodszych. Nauczyciel ma do wyboru mnóstwo kombinacji ćwiczeń wykonywanych przez zawodników w drodze do mety. Tutaj niezawodnym rekwizytem będzie również piłka i woreczki.

Koszykówka – gra zespołowa

Jeśli już mowa o sporcie, to kolejną popularną dyscypliną jest koszykówka. w naszej ofercie posiadamy grę korytarzową dotyczącą tej dyscypliny sportu. To nasza autorska gra wymagająca dużej zręczności, koordynacji ruchowej i celnego oka. Jej celem jest trafienie do kosza. Jednak chcąc uzyskać ten cel, należy postępować zgodnie z instrukcją.
Zdrowa rywalizacja potrzebna jest dla rozwoju każdego dziecka. Kolejną propozycją jest gra korytarzowa – Wyścigi 1
To tradycyjna, „podwórkowa” gra w kapsle. Jej celem jest jak najszybsze dotarcie do mety wyścigu, w którym bolidami są metalowe kapsle od butelek. Te i inne gry znajdziesz w zakładce
https://eskamediaszkola.pl/gry-dla-szkol/gry-korytarzowe/.
Tymczasem trzymamy kciuki za naszych zawodników podczas meczu Euro2020! Po takiej dawce aktywności fizycznej możemy pozwolić sobie na wieczorny relaks z całą rodziną
przed telewizorem. 😉

Więcej wpisów

Kontakt

Studio Kolporpress Sp. z o.o.
ul. Karola Olszewskiego 6
25-663 Kielce
NIP 959 14 54 937