Wielkanoc w czasie epidemii – zajęcia dla dzieci

W obliczu panującej sytuacji i związanych z nią utrudnień, zbliżające się święta wydają się być wręcz niezauważalne. Cały świat niemalże stanął w miejscu, ale musimy pamiętać, że to tylko nasze wrażenie, a życie toczy się dalej. Przed nami Wielkanoc w czasie epidemii – jak przeżyć ją rodzinnie i duchowo, mimo trudnych okoliczności i oddalenia od bliskich? I przede wszystkim, jak się do niej przygotować? Oto kilka naszych porad.

Wielkanoc w czasie epidemii, to święta bez rodzinnych spotkań? Niekoniecznie

Tegoroczna Wielkanoc będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Nie zaniesiemy koszyczka do poświęcenia, nie będzie rodzinnych spotkań w dużym gronie i wyjazdów do bliskich, a w lany poniedziałek dzieci nie będą ganiać z pistoletami na wodę po osiedlowych uliczkach. Nie dopuśćmy jednak, aby obecne wydarzenia i wiążące się z nimi ograniczenia oznaczały, że Święta wielkanocne będą w tym roku zmarnowane. Spróbujmy przeżyć ten czas jak najbardziej rodzinnie oraz radośnie. 🙂 I chociaż wizyty bliskich nic nam nie zastąpi, postarajmy się pozostać z nimi w stałym kontakcie wykorzystując do tego dzisiejszą technologię – komórki, chat oraz video rozmowy. Nie bójcie się, że wasi dziadkowie nie będą umieli obsługiwać Internetu – coraz więcej seniorów doskonale radzi sobie z elektroniką, a także z komunikatorami. Może się okazać, że wasi bliscy już od dawna używają tego typu rozwiązań, aby kontaktować się z rozmówcami oddalonymi od nich o tysiące kilometrów.

Wyślijcie kartki świąteczne

To piękna tradycja, która powoli odchodzi niestety w zapomnienie.
Może właśnie Wielkanoc w czasie epidemii to dobra okazja, aby nieco odświeżyć ten zwyczaj? Gotowe kartki można kupić na poczcie – niestety po odstaniu w kolejce, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zrobienie kartek samemu angażując do tego całą rodzinę, zwłaszcza dzieci. Nie tylko będą miały zajęcie na kilka godzin, ale dodatkowo sprawią tym ogromną radość odbiorcom – babciom, dziadkom, ciociom i znajomym.

Wielkanoc w czasie epidemii – nie pozwólcie dzieciom się nudzić!

Oto kilka propozycji, które sprawią, że zarówno przygotowania do Wielkanocy, jak i same święta – mimo epidemii – miną najmłodszym pod znakiem dobrej i kształcącej zabawy!

Ozdoby wielkanocne – zrób je sam!

Choć będziemy zmuszeni zrezygnować z celebrowania wielu tradycji, nie pozwólmy, by te Święta były całkowicie pozbawione wyjątkowości. Możemy zacząć od wiosennego przystrojenia domu oraz ogrodu. Jednak co zrobić, jeżeli nie posiadamy odpowiednich elementów, a wyjścia do sklepów są ograniczone? Przygotujmy przepiękne ozdoby sami! Tworzenie ich sprawi domownikom dużo radości a finalnie będą cieszyć oczy i tworzyć przyjemny nastrój.

Malowanie pisanek

Pisanki to najpopularniejszy symbol Świąt Wielkiej Nocy. Do ich wykonania potrzebujemy jajek oraz specjalnych farbek lub barwników. Jeżeli aktualnie nie posiadamy ich w domu, możemy zastąpić je farbując skorupki np. za pomocą buraków. Jajka możemy ozdobić również naklejając na nie gotowe elementy, np. bibułę, lub też wykorzystując zdobienia do paznokci.

Girlanda z zajączkami wielkanocnymi

Jest to urocza i łatwa do wykonania dekoracja ścienna, idealna do pokoju dziecięcego. Może również trafić na kominek w salonie. Do jej wykonania wystarczą ozdobne papiery w pastelowych kolorach, sznurek, klej oraz nożyczki. Z papieru należy wyciąć kształty zajączka i przykleić je do sznurka. Kolejną wersją tego pomysłu jest zastąpienie papierowych zajączków materiałowymi. Z kawałków materiału wystarczy wyciąć dwa identyczne kształty zajączków, po czym zszyć je ze sobą i wypełnić watą. Zwierzątka przyjmują dynamiczną pozycję, co zdecydowanie wyróżnia tę ozdobę.

Kwiatowa dekoracja na stół

Czyli typowy stroik wielkanocny, który świetnie prezentuje się przede wszystkim na dużym stole, ale można go również ustawić na komodzie lub na półkach. Do jego wykonania potrzebny jest sporych rozmiarów druciany koszyk, do którego wystarczy wstawić prostokątny, szklany wazon. Wolną przestrzeń proponujemy wypełnić jajkami, a na sam koniec ułożyć w wazonie kwiaty – tak, aby było ich dużo i dawały niezapomniany efekt.

Wielkanocne drzewko z piórkami

Lekka, oryginalna i artystyczna ozdoba wielkanocna. Do jej wykonania potrzebne są gałązki oraz kolorowy papier. Z papieru należy wyciąć liście o różnych kształtach i rozmiarach, dodatkowo ozdobić je farbami i flamastrami oraz brokatem. Następnie, gotowe listki trzeba przykleić klejem na gorąco do gałązek i ułożyć je w wazonie.

Serwetka w kształcie zajączka wielkanocnego

Idealna dekoracja do ozdobienia świątecznego stołu. Do jej wykonania potrzebujemy serwetki oraz ugotowanego jajka. Serwetkę obwiązujemy wokół jajka tak, aby końce przypominały uszy zająca – i to wszystko. Proste, prawda? 😉

https://eskamediaszkola.pl/produkt/kolorowanka-wielkanoc/

Wielkanoc w czasie epidemii: gotowe rozwiązania od Eskamedia Szkoła

My również przygotowaliśmy gotowe rozwiązania na ten okres. Kiedy już wszyscy odejdą od wielkanocnego stołu, dzieciom trzeba zorganizować czas. Nie zachęcamy do spacerów (mimo że pogoda coraz bardziej kusi) ale warto poświęcić ten okres na wspólną zabawę w domu. A co jeśli będzie ona jeszcze połączona z nauką? 😉 Polecamy całą serie naszych gier edukacyjnych oraz zabawek dla najmłodszych. W internetowym sklepie eskamediaszkola.pl znajdziecie dużo nowości m.in. kolorowanki, figurki, pluszowe dodatki, piórniki oraz tak bardzo popularne wśród dzieci masy żelowe – slime. Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dobrą wskazówką na miłe i wartościowe spędzenie Wielkanocy, która w tym roku okaże się wyjątkowa. Chcielibyśmy z tej okazji złożyć również najszczersze życzenia naszym czytelnikom – przede wszystkim zdrowia oraz byśmy nie tracili pogody ducha. Jeszcze będzie normalnie. 😉

Więcej wpisów

Kontakt

Studio Kolporpress Sp. z o.o.
ul. Karola Olszewskiego 6
25-663 Kielce
NIP 959 14 54 937