0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Zabawa i nauka dla mamy i dziecka – gry dydaktyczne.

  W związku z niedawno obchodzonym Dniem Matki, przedstawimy kilka propozycji do zabaw za pomocą gier dydaktycznych dla mamy i dziecka.

  Dzięki tym zabawkom połączysz przyjemne z pożytecznym – spędzisz czas ze swoim maluchem i poświęcisz go na kreatywną naukę.

  Nie od dziś wiadomo,że dzieci lepiej chłoną wiedzę od tych, których darzą sympatią. Warto czynnie uczestniczyć w rozwoju dziecka.

  Strategiczne potyczki

  Zabawa z długą tradycją, która nigdy się nie znudzi. Popularna gra dydaktyczna w kółko i krzyżyk rozwija umiejętności logicznego myślenia, przewidywania i planowania. W dzisiejszych czasach wiele dzieci boryka się z trudnościami w koncentracji i nadpobudliwością. Ta gra dydaktyczna wymaga od dziecka skupienia uwagi na wykonywanej czynności i wyciszenia.

  Szach-mat, czyli nauka koncentracji

  Kolejna gra z długim rodowodem, uczy strategicznego myślenia. Doskonałe narzędzie do nauki i zabawy w przebodźcowanym świecie technologii. Warto już od najmłodszych lat zaszczepić w dziecku miłość do tej gry dydaktycznej. Szachy uznawane są za dyscyplinę sportową, w której dzieci mogą odnosić sukcesy. Co więcej,  taka aktywność uczy zdrowej rywalizacji, cierpliwości i dążenia do celu.

  Świat fiszek – nauka poprzez zabawę

  Fiszki to idealna okazja do wspólnej nauki mamy i młodszego lub starszego dziecka. Jak sprawdzać znajomość słownictwa? Na przykład zasłaniając podpis i pokazując dziecku obrazek lub odwrotnie. Dziecko ma za zadanie nazwać zwierzę, które widzi lub widząc angielskie słowo podać nazwę zwierzęcia po polsku. Kolejnym pomysłem jest zabawa w chowanego, o której była mowa w poprzednim wpisie.

  Puzzle magnetyczne – dla każdego dziecka

  Puzzle magnetyczne to idealny element wyposażenia pokoju Waszego dziecka. Dzięki nim razem z dzieckiem przyswoisz słownictwo dotyczęce garderoby. Przykładowe ćwiczenie: umieść napisy na tablicy, aby Twoje dziecko mogło do nich dopasować elementy garderoby.

  Kolejne ćwiczenie: narysuj postacie i wspólnie z dzieckiem przyporządkuj odpowiednie elementy garderoby w zależności od pór roku, pogody, okazji.

  Fiszki i puzzle magnetyczne to pomoc w nauce języka angielskiego zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Te pomoce dydaktyczne w atrakcyjny sposób wspomagają proces nauki słownictwa, dane słowo jest wyrażone w formie pisemnej i obrazkowej.

  Powyższe pomoce dydaktyczne są ukierunkowane na wspomaganie rozwoju dzieci, a także   stanowią ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu wspólnie z rodzicami. Zabawa z nimi przyniesie wymierne korzyści dla Was i Waszych dzieci.

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937