0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Na zdrowie! – plansza na ścianę

  Warto od najmłodszych lat pielęgnować w maluchach dbałość o ciało i zdrowe odżywianie, bo jak wiemy: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”! Jak zamierzasz w Twojej szkole realizować prozdrowotną ścieżkę edukacyjną? My mamy na to gotowy pomysł! O zaletach i właściwościach plansz edukacyjnych zlokalizowanych na ścianie, mówiliśmy tutaj. Plansze edukacyjne „Na zdrowie” oddziałują na świadomość dzieci, ale też dzięki żywej kolorystyce przyciągają ich uwagę i zdobią sale szkolne.

  Oddajemy zatem w Wasze ręce cztery plansze z łatwymi do zapamiętania hasłami.

  plansza na ścianę „Na zdrowie”

  Edukacja prozdrowotna

  Zbilansowana i zdrowa dieta oraz aktywność ruchowa to podstawa prawidłowego rozwoju naszych dzieci. Nasycone barwy na naszych planszach zachęcają dzieci do pałaszowania zdrowych przysmaków! Marchewka i ogórek jako zabawne postacie napewno przekonają każdego żaka do skonsumowania takiego dania.

  Plansze wspomagają profilaktykę nadwagi i otyłości wśród dzieci oraz młodzieży. Stanowią bazę do edukacji żywieniowej przeprowadzanej w Twojej szkole.

  Do wykorzystania na każdej lekcji!

  Jak jeszcze można wykorzystać nasze pomoce? Na lekcjach języka obcego! Tutaj na przysłowiowym talerzu mamy słownictwo dotyczące warzyw i owoców, kolorów, liczb. Lekcja matematyki z owocami? Dlaczego nie? Zaproponuj uczniom, aby policzyli wszystkie czerwone owoce! Jak widzicie, możliwości pracy z planszami są nieograniczone. Nasze plansze to również idealne tło do małych form teatralnych. Sprawdzą się w roli scenografii do najpopularniejszego wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Co więcej, taka plansza sprowokuje dyskusję na temat ulubionych jarzyn i owoców oraz nawyków dzieci.

  Świadomość swojego ciała i umysłu oraz umiejętność wpływania na nie swoimi działaniami to wiedza, która zaprocentuje w dorosłym życiu naszych wychowanków.

  Należy pamiętać, że szkoła i przedszkole to placówki, które mają obowiązek promowania zdrowego stylu życia poprzez różnorodne działania. To kolejny krok do zapewnienia naszym wychowankom odpowiedniej, przyjaznej i prozdrowotnej atmosfery.

  Promuj zdrowie i bądź z nami na bieżąco na naszym fanpage’u.

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937