0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Bajki edukacyjne w procesie nauczania

  Z naszymi pomocami szkoła jest jak bajkowa kraina – kolorowa i wesoła, a w zakamarkach czekają niespodzianki! To właśnie 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Czy są tu ich miłośnicy? My bajki uwielbiamy! Dlaczego? Okazuje się, że że mają one nie tylko wartość rozrywkową, ale również edukacyjną. Uczą najmłodszych odróżniania dobra od zła, pokonywania trudów i dążenia do celu. W ofercie dla najmłodszych posiadamy cykl kolorowanek Zaczarowany Świat Bajek (Czerwony Kapturek, Księżniczki).

  Dlaczego bajki to nieodłączna część edukacji? Za pomocą prostej, lecz ciekawej formy przekazują nadrzędne wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu. Co więcej stanowią międzypokoleniową rozrywkę. Dlatego też stworzyliśmy autorską bajkę edukacyjną „Przygody Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum”.

  Bajka o Dorotce i pszczółce Bzum-Bzum

  Jesteście ciekawi jej przygód? To 16 stron z mnóstwem kolorowych i ciekawych ilustracji. Nie zapominajmy jednak o treści! Ważny przekaz pod postacią bajki przypadnie do gustu każdemu dziecku.

  bajka edukacyjna i gra stolikowa

  Dlaczego wiedza nt. pszczół jest tak ważna?

  Przede wszystkim pszczół nie należy się bać! To dzięki nim możemy pałaszować pyszny chleb z miodem! Życie tych pracowitych stworzonek jest fascynujące. A czy wiedzieliście, że ogrom gatunków pszczół jest zagrożonych wyginięciem? Jak możemy im zatem pomóc? Otóż to proste – sadząc i dbając o otaczającą nas roślinność.

  Lektura naszej książeczki to idealny wstęp do lekcji edukacji przyrodniczej i ochrony środowiska. Nasza książeczka w przystępny dla uczniów klas 1-3 sposób ukazuje życie pszczół, budowę ula oraz hierarchię w roju pszczół. Bogate ilustracje obrazują podane treści. To również element wyjściowy lekcji edukacji polonistycznej i przysłowia: być pracowitym jak pszczoła.

  Zafascynowały Was perypetie Dorotki i dzielnej pszczółki? To nie wszystko – możecie je przeżywać razem z nią! Jak? Za pomocą gry korytarzowej i stolikowej przeniesiecie się w świat tych przyjaznych owadów.

  Misja pszczółki Bzum-Bzum

  Autorskie gry planszowe „Misja pszczółki Bzum-Bzum” to nie lada atrakcja dla Waszych uczniów. Na czym polega zabawa? Misja pszczółki Bzum-Bzum to typowa gra planszowa. Jej celem jest jak najszybsze dotarcie do mety, ale uwaga, po drodze mogą pojawić się trudności lub szczęśliwy traf. Przy okazji dobrej zabawy, gra stanowi podstawę do dyskusji z dziećmi na temat pożytecznej roli pszczół i konieczności ich ochrony w czasach, gdy grozi im wyginięcie. W grze podłogowej do przemieszczania możecie użyć woreczków dołączonych do gry lub sami nimi być ;-)!

  gra podłogowa

  Wersja stolikowa „Misji pszczółki Bzum-Bzum” ożywi każdy szkolny blat sali przyrodniczej lub świetlicy szkolnej. W zestawie znajduje się plansza, plansza, pionki, kostka do gry oraz jej instrukcja, a także 5 egzemplarzy książeczki „Przygoda Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum”! To nagroda dla zwycięzców!

  Zapisz się do newslettera
  i otrzymaj naszego e-booka
  "No to gramy! Zbiór pomysłów na zabawę z dziećmi"

  za DARMO!

  Zobacz naszę politykę prywatności.

  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937