0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu

  Zabawa i nauka z pszczółką Bzum Bzum. Opowiedz o niej swojemu dziecku!

  Co roku 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Dzieci (a także wielu dorosłych) panicznie boją się tych owadów i próbują je zabić, co często skutkuje użądleniem. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat wiedzieć, jak postępować, kiedy w pobliżu pojawią się pszczoły.  Maluchy powinny także rozumieć, że te małe latające stworzonka są niezmiernie ważne dla naszej planety i dla całej ludzkości. W Eskamedia Szkoła zabawa i nauka są ze sobą nierozerwalnie połączone – również jeśli chodzi o pszczelą edukację! 🙂

  Zabawa i nauka w Światowy Dzień Pszczół

  Opowiedz swojemu dziecku o pszczołach

  Czy wiecie, że aż 75% tego, co jemy, zależne jest od pracy pszczół? Odgrywają one kluczową rolę w rolnictwie i hodowli roślin. Einstein powiedział kiedyś, że kiedy znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze tylko cztery lata życia. Współcześni naukowcy są podobnego zdania. Niestety nasze skrzydlate przyjaciółki mają się coraz gorzej, a to za sprawą człowieka. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie środowiska i stosowanie niektórych środków chemicznych w opryskach upraw rolniczych prowadzą do śmierci pojedynczych pszczół lub całych ich kolonii. Mimo że ostatnio obrońcy przyrody (a nawet niektórzy politycy) zauważają ten problem, mimo że organizuje się wiele akcji mających na celu ochronę pszczół, świadomość ludzi na temat tego, jaką kluczową rolę pełnią one w naszym ekosystemie wciąż jest zbyt mała. Dlatego tak ważnym jest, aby wprowadzić nasze dzieci w pszczeli temat. To w końcu od nich zależy przyszłość – również owadów zapylających, a co za tym idzie, także i nasza.

  Książka Przygoda Dorotki i Pszczółki Bzum-Bzum

  Zabawa i nauka: Przygoda Dorotki i pszczółki Bzum Bzum

  Dzieci zazwyczaj reagują na pszczoły lękiem. Strach przed użądleniem sprawia, że machają rączkami starając się odgonić owady i uciekają w panice. Wykonują gwałtowne ruchy, często chcą zabić żyjątko butem lub innym przedmiotem. Z naszego punktu widzenia to odruchy obronne, tymczasem te małe latające stworzenia uznają nasze agresywne zachowanie za zagrożenie swojego życia (często słusznie) i właśnie wtedy żądlą – w jego obronie. Jak zatem zachowywać się, kiedy w pobliżu usłyszymy bzyczenie?

  Dzieciom doskonale wyjaśni to sama pszczela królowa matka w bajce “Przygoda Dorotki i pszczółki Bzum Bzum”. Znajdziecie ją w naszym sklepie jako książeczkę z mnóstwem przepięknych kolorowych ilustracji. Jest dostępna również w formie  e-booka na legimi.pl, ksiegarnia.pwn.pl i innych oraz w formie audiobooka w zbiorze bajek pod wspólnym tytułem “Bajki usypiajki” na audioteka.com.pl. Nasze pociechy dowiedzą się z niej w przystępny sposób o życiu pszczół i o pożytecznej roli, jaką pełnią one w przyrodzie. 

  Zabawa i nauka: gra korytarzowa “Misja pszczółki Bzum-Bzum”

  Na podstawie “Przygody Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum” stworzyliśmy naszą autorską grę korytarzową. W takiej planszówce wielkiego formatu rolę pionków mogą pełnić… same dzieci! Celem jest jak najszybsze dotarcie do mety, ale – jak to w życiu bywa – po drodze trafiają się trudności lub szczęśliwe trafy. “Misja pszczółki Bzum-Bzum” to zabawa edukacyjna, która – podobnie jak inne gry podłogowe – łączy rozrywkę, naukę i ruch. Przy okazji stanowi podstawę do rozmowy z dziećmi na temat pszczółek i konieczności ich ochrony. Szczególnie w tych niewdzięcznych czasach, kiedy owadom zapylającym grozi wyginięcie.

  Zabawa i nauka: gra stolikowa “Misja pszczółki Bzum-Bzum”

  “Misja pszczółki Bzum-Bzum” dostępna jest również w formie gry stolikowej, czyli tradycyjnej planszówki zaaplikowanej na stałe na blat stolika! Poza świetną zabawą taka propozycja jest również doskonałym rozwiązaniem, aby odświeżyć, upiększyć i nadać drugie życie nieco zużytym już meblom 😉 Zobaczcie także inne gry stolikowe dostępne w naszym sklepie.

  Gra stolikowa “Misja pszczółki Bzum-Bzum”

  Jesteśmy pewni, że stosunek dzieci do pszczółek może zmienić się ze strachu w podziw i sympatię. Maluchy muszą po prostu poznać bliżej te pracowite i na swój sposób mądre owady, a na pewno je polubią!

  Zachęcamy do zapisu na nasz newsletter (poniżej), aby otrzymać darmowego e-booka na temat nauki przez zabawę w domu! 🙂  Więcej wpisów

  Kontakt

  Studio Kolporpress Sp. z o.o.
  ul. Karola Olszewskiego 6
  25-663 Kielce
  NIP 959 14 54 937